Doktorlar İçin SEO Neden Gereklidir?


Doktorlar İçin SEO Neden Gereklidir?

Bu yazımızda SEO nedir, neden önemlidir, SEO çalışmaları nelerdir gibi sorulara yanıt arayacağız.

SEO Nedir?

SEO, Türkçe anlamı ile Arama Motoru Optimizasyonu olarak ifade edilmektedir. İngilizce olarak ise Search Engine Organization ifadesi ile tanımlanmaktadır. SEO, arama motorlarının sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer almak için yürütülen çalışmaların bütününü ifade etmektedir. Aynı zamanda bir otorite oluşturmak amacıyla da SEO yapılabilmektedir. SEO çalışmaları site dışı SEO ve site içi SEO olmak üzere iki grupta toparlanabilmektedir. Site içi SEO, sitenin içyapısındaki sayfaların tümünü içerirken, site dışı SEO ise sitenin dışa açık olan kısmını ilgilendirmektedir. SEO, oldukça karmaşık bir sistem olsa da çeşitli analiz programları yardımıyla bu zorluk aşılabilmekte, daha iyi performans alınabilmektedir.

SEO Çalışmalarının Önemi Nedir?

Her sitenin amacı çokça ziyaretçi çekmektir. Örneğin bir e-ticaret sitesini ele alırsak ürün tanıtımı bu sitenin temel taşlarından birisi olmaktadır. SEO çalışmaları ile bu site üst sıralarda yer alarak daha görünür hale gelir. Gelen ziyaretçi sayısı yükselir ve yapılan satışlar artış gösterir. Bu açıdan bakıldığında SEO çalışmalarının önemi ortaya çıkmaktadır. Diğer yandan internet sitelerinden gelir elde etmek isteyen kişiler için de SEO önemlidir. Bütün önemin altında aslında kaliteli bir site olmak ve üst sıralarda yer almak yatmaktadır. Bunu başarabildiğiniz sürece internette ziyaretçi sayınız artış gösterebilecektir.

Bir web sitesi, belli bir kitle yakalama amacı ile oluşturulmaktadır. Bu, her ne kadar kolay bir durum olmasa da SEO çalışmaları ile kolay hale gelebilmektedir. SEO çalışmaları sayesinde kitle yakalayabilir, tanınırlık oranınızı arttırabilirsiniz. SEO, bu açıdan da önemlidir. Bütün tanınma işlemlerini reklam vererek de yapabilirsiniz. Fakat SEO, organik trafik sağlamaktadır. Yani reklam içermeden, tamamen doğal yollarla trafik sağlamaktadır. Bu nedenle SEO çalışmalarının önemi çok fazladır ve bu önem derecesi her geçen gün internetin de gelişmesi ile birlikte artmaktadır.

Özel kliniği olan doktorlar, tıpkı işletmeler gibi müşteri yani hasta çekmeye çalışmaktadır. Bu alanda internet siteleri açabilirler ve rekabet çok fazladır. Dolayısıyla internet dünyasında yer alan rekabette ön plana çıkmanın yolu arama motorlarında üst sıralarda yer almaktan geçmektedir.

Google’da üst sıralarda yer almak, arama motoru optimizasyonu yani SEO çalışması ile mümkün olmaktadır. Bu sayede sağlık alanında hizmet satın almak isteyen kişiler Google’da arama yaptıklarında, ilgili doktorun özel kliniğinin sitesi üst sıralarda yer alacak ve doğru yapılan çalışmalar sayesinde potansiyel müşteri kazanacaktır. Bunun bir başka yolu ise reklam vermektir. Doktorlar, sitelerinin reklamlarını vererek de müşteri/hasta çekebilmektedirler.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir